Przedszkole nr 2

Lipowy Zakątek

Czas spokoju

 

„Czas spokoju, czas radości,czas spokoju2014 czas nadziei i miłości.....

Święta  Bożego  Narodzenia  to  wyjątkowy  czas,  okres  ten  łagodzi  nastroje,  raduje  serca,  przysparza  miłości,  niesie  nadzieję  na  coś  lepszego,  jest  to  czas  wybaczania, dzielenia  się  radością  i  wspólnego  kolędowania. Radosną  Nowinę  Bożego  Narodzenia  w  trakcie  uroczystego  występu  ogłosiły  dzieci  ze wszystkich grup  w  dniu 18 grudnia w  Centrum Aktywności Lokalnej w Pionkach swoim rodzinom.

 

Było to w czwartkowe popołudnie wtedy sala kasyna zamieniła się w betlejemską grotę, przygasły światła i umilkł gwar , a na widowni zasiadły rodziny naszych wychowanków. Z ust tych najmłodszych, jak i starszych, popłynęły słowa najpiękniejszych kolęd. Dziecięca interpretacja narodzin Jezusa Chrystusa poprzez pantomimę nabrała szczególnego znaczenia. Małym aktorom należą się pochwały za pokonanie tremy i wczucie się w role posługując się zarówno śpiewem jak i ruchem. Młodzi artyści włożyli w przygotowanie i zaprezentowanie się w różnych formach , całe swoje serduszka, co było powodem do wzruszeń u niejednego widza. Była Maryja, Józef i dzieciątko Jezus. Wokół kręcili się aniołowie, trzej królowie, pastuszkowie, i krakowianki. Wszystko zaś odbywało się w pięknej muzycznej oprawie.
Wykonanie dzieci było szczere i wzruszające. Przedstawienie podobało się wszystkim , a gromkich braw nie było końca. Młodzi aktorzy odśpiewali również kilka kolęd. Dodatkową niespodzianką były gipsowe anioły dla każdego dziecka ufundowane przez lokalnego przedsiębiorcę który współpracuje z przedszkolem. Na koniec spotkania rodzice z dziećmi zaśpiewali wspólnie piękną kolędę ,, Bóg się rodzi”.

WIRTUALNY SPACER

ZDROWY I BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK

 

BEZPIECZN

AKADEMIA DOBREGO WYCHOWANIA

 akademia dobego wychowania