Przedszkole nr 2

Lipowy Zakątek


Notice: Undefined index: view in /pionki_portale/pnr2/autoinstalator/joomla/components/com_content/router.php on line 48

Notice: Undefined index: view in /pionki_portale/pnr2/autoinstalator/joomla/components/com_content/router.php on line 48

Notice: Undefined index: view in /pionki_portale/pnr2/autoinstalator/joomla/components/com_content/router.php on line 48

Notice: Undefined index: view in /pionki_portale/pnr2/autoinstalator/joomla/components/com_content/router.php on line 48

Notice: Undefined index: view in /pionki_portale/pnr2/autoinstalator/joomla/components/com_content/router.php on line 48

Akademia dobrego wychowania

W roku 2014/2015 nasze przedszkole realizuje kolejną już innowację pedagogiczną.
Tym razem innowacyjnym programem objęte są najmłodsze grupy: Smerfy i Misie.
,, Akademia Dobrego Wychowania”- to projekt , której autorkami są nauczycielki pracujące w tych gr. P. Marzena Brodowska , p. Beata Dudzińska i p. Iwona Osuch. Podjęte działania innowacyjne stanowią rozszerzenie treści z zakresu edukacji społecznej podstawy programowej wychowania przedszkolnego.
Głównym celem naszej innowacji jest wspomaganie wszechstronnego rozwoju dzieci, a w szczególności przyswojenie wiadomości o wartościach ogólnoludzkich, nabywania umiejętności komunikacyjnych w kontaktach z innymi , kształtowania kulturalnego stylu bycia w różnych sytuacjach. Nabycie dobrego wychowania przez nienaganne formy zachowania , życzliwość dla ludzi , uprzejmość , tolerancję, opanowanie emocji.
Innowacja jest prowadzona od września 2014r i potrwa do końca czerwca 2015r.
Realizując hasła poszczególnych miesięcy , nasze maluszki poznały dobre maniery, wiedzą co to dobre wychowanie, poprawne zachowanie, a wszystko to esencja savoir vivre i nie znaczy ni mniej ni więcej jak życzliwość dla ludzi, uprzejmość, tolerancja, opanowanie emocji. Te nienaganne formy będą nawykami zakorzenionymi naszym maluszkom.
Przewodnikiem dla dzieci wprowadzającym w świat dobrych manier jest nauczyciel oraz trzech bajkowych bohaterów: miś Krzyś , pajac Nosalek oraz lalka Petronelka, dzięki którym dzieciom łatwiej zrozumieć omawiane treści. Zabawki te po raz pierwszy przyszły do przedszkola we wrześniu i tak jak dzieci i pokonywały swój strach przed nieznanym, gniew oraz złość na zaistniałą sytuację. Dzięki rytmicznemu przebiegowi tematów zostają osiągane cele założone w programie innowacyjnym. Maluszki zapoznawane są z zasadami dobrego wychowania , a wynikające z nich działania motywują do stosowania zasad i prezentowania pożądanych postaw na co dzień, co wpływa na podniesienie kultury osobistej wśród naszych przedszkolaków.
A więc dzieci poznały zasady zgodnego współżycia w grupie rówieśniczej , stosują zwroty grzecznościowe, potrafią rozwiązywać konflikty, potrafią odpowiednio zastosować słowa grzecznościowe , np. Czy mogę się z tobą bawić? . Poznały sztukę jedzenia i zachowania się przy stole… A wszystko to na podstawie oceny postępowania lalki Petronelki, pajacyka Nosalka i misia Krzysia.
Działania te podjęliśmy po to , aby dzieci nabyły umiejętności odpowiedniego zachowania w różnych sytuacjach życiowych.

 

WIRTUALNY SPACER

ZDROWY I BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK

 

BEZPIECZN

AKADEMIA DOBREGO WYCHOWANIA

 akademia dobego wychowania