Przedszkole nr 2

Lipowy Zakątek

Zebranie

zebranie

Szanowni Rodzice

Uprzejmie informujemy, że w dniu 28 sierpnia 2015 r. o godzinie 16:00  odbędzie się zebranie tylko dla Rodziców.
Na zebraniu owówione zostaną sprawy organizacyjne dotyczące rozpoczęcia nowego roku szkolnego. Po zebraniu ogólnym odbędą się spotkania z wychowawcami grup.

Wycieczka

czarodziejska dolina

28 kwietnia dzieci z gr. Elfy , Skrzaty , Gumisie i Biedronki odbyły wycieczkę do Parku Rozrywki „Czarodziejska Dolina” w Jabłonowu koło Dęblina . Jest tam wyjątkowy park tematyczny utrzymany w klimacie baśni i fantasy. Pogoda niezwykle dopisała choć rano nic na to nie wskazywało. Tam pod opieką Dobrych Wróżek przedszkolaki wkroczyły w niezwykły świat baśni i magicznych stworzeń. Swoją wędrówkę rozpoczęły od spotkania z prastarym 4-metrowymDrzewcem, który opowiedział im historię Doliny. Potem trafiły do Ogrodu Magicznych Stworzeń, a następnie przespacerowały się do Taboru Czarodzieja, gdzie zapoznały się z walecznymi Zbójcerzami tam miały okazję uczestniczyć w atrakcyjnych zabawach i konkursach , trafiły też do zagajnika zamieszkałego przez najprawdziwsze smoki. Następnie nasze przedszkolaki zostały zaproszone do Dworu Wróżek, gdzie poznały ich zwyczaje i miejsce nauki. W komnatach Wróżek miały okazję zobaczyć ich bajecznie kolorową sypialnię , mogły przelecieć się z Fuksją latającą miotłą, bawiły się w grubienie swojego własnego cienia oraz brały udział w warsztatach kolorowania drewnianego smoka

Czytaj więcej: Wycieczka

Eksperymentujemy …czyli nauka na wesoło

ekperymenty16 kwietnia nasze dzieci uczestniczyły w pokazach chemicznych pt. „CHEMICZNE CZARY – MARY”, salwy śmiechu, okrzyki zdziwienia, brawa towarzyszyły wszystkim pokazywanym doświadczeniom, podczas których działy się istne "czary – mary”... Nagle kolory się zmieniały; ciała stałe znikały; błyskało, huczało, mgiełką zasnuwało... Przedszkolaki pełne wrażeń wróciły do swoich sal. Może „chemia na wesoło” rozbudzi w dzieciach zainteresowanie tą dziedziną nauki, zaszczepi chęć bycia w przyszłości prawdziwym chemikiem?

WIRTUALNY SPACER

ZDROWY I BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK

 

BEZPIECZN

AKADEMIA DOBREGO WYCHOWANIA

 akademia dobego wychowania